A hét további részében a felsőoktatás neoliberalizációjáról, transzkulturális emlékezetkutatásról, valamint a 2021-es előválasztásról szóló beszélgetéseken vehettek részt, és egy mindenki számára nyitott, zöld közösségi tér megnyitóját is figyelmetekbe ajánljuk.
02.08. | Transzkulturális emlékezetkutatás – a Helikon 2022/3. számának bemutatója
A Helikon Irodalom- és Kultúratudományi Szemle 2023. február 8-án 18:00 órától tartja Transzkulturális emlékezetkutatás című (2022/3.) számának bemutatóját a Kelet Kávézó és Galériában. A résztvevők: Jablonczay Tímea, a szám szerkesztője, valamint Vilmos Eszter és Agárdi Izabella szerzők.
„Transzkulturális emlékezetkutatás című számával a A Helikon Irodalom- és Kultúratudományi Szemle a kutatási mezőben az utóbbi évtizedben végbement paradigmatikus változások tétjeit, elméleti keretrendszerét, irányait tekinti át, a többirányú, palimpszeszt és konnektív emlékezet fogalmait kidolgozó teoretikusok egy-egy tanulmányát fordításban adja közre (Michael Rothberg, Max Silverman, Marianne Hirsch), valamint az elméletekhez kapcsolódó, azokkal néhol vitába is szálló magyar kutatásokból ad ízelőt” — írja a lapszámról a Helikon.
További információért kattints ide.
02.09. | Elit-újratermelés vagy szavazatmaximalizálás? A 2021-es előválasztás empirikus vizsgálata
„Az IDEA Intézet a 2021. évi előválasztás »hatásosságának« adatközpontú elemzését a 2022. évi ellenzéki közös egyéni jelöltek teljesítményének tükrében vizsgálta. A megjelenő elemzésünkben nem pusztán arra fókuszáltunk, hogy az előválasztási eljárás elérte-e az egyéni jelöltek szavazatmaximalizáló céljait, hanem arra is, hogy milyen körülményektől függően tudta növelni vagy éppen csökkenteni az ellenzéki összefogás közös egyéni jelöltjeinek áprilisi teljesítményét. Többek között az egyik fő kérdés: az előválasztás hatással lehetett-e az ellenzéki jelöltek eredményességére vagy sem?”
Az eseményről további infót itt találhatsz.
02.10. | Bolygó közösségi tér megnyitó
Az eseményen társasjátékozás és egy koncert is lesz, a pontos programért katt ide!
02.10. | Fiktív árucikk-e az egyetemi oktatás? / pódiumbeszélgetés
Melegh Attila, a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Nagy Beáta, a Budapesti Corvinus Egyetem professzora
Feischmidt Margit, a PTE BTK Kommunikáció és Médiatudományi Tanszék egyetemi tanára, az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat, Kisebbségszociológiai és Antropológiai Osztály vezetője.
További információért katt ide.
Kiemelt kép: Montázs az események képi anyagaiból.