JJSmooth44 néven fut Redditen és Imgur-on az az anonim programozó, aki a WWF Japan által 2008-ban elindított Population by Pixel nevet viselő, és az egész világban népszerűvé váló projektet újragondolta. Az eredeti ötlet és a most létrejött képek készítésének is az a lényege, hogy kihalófélben lévő állatokról készítenek olyan fotókat, amik pontosan annyi képpontból állnak, ahány egyed él az adott fajból.
2008-ban hatalmasat menetelt a világsajtóban a Japán World Wildlife Fund for Nature által elindított Population by Pixel projekt. A WWF-től már megszokhattuk, hogy elképesztően kreatív és sokszor hátborzongatóan erős reklámfotókkal és kampányképekkel hívják fel a figyelmet az állat- és természetvédelemre. A 11 évvel ezelőtt bemutatott japán projekt viszont a lassan 60 éve működő szervezet egyik legsikeresebb felhívásává vált. Ezt bizonyítja az is, hogy hatalmas hatása mellett, aminek köszönhetően több, a projektben szereplő fajt is sikerült a teljes kihalástól megmenteni (legalább is egy ideig), elnyerte a 2008-as The One Show arany tollát, ami a legrangosabb díj a kreatív reklám és formatervezés terén.
Mivel az elmúlt 11 évben sem javult a helyzet, sőt, egyre égetőbb kérdéssé válik a természetvédelem helyzete, egy Reddit és Imgur nevű felhasználó úgy döntött, aktualizálja a projektet a 2019-es adatokhoz, ezzel kívánta újra elérni azt a hatást, amit a 2008-as japán projekt kiváltott. Az eredeti ötletben pusztán néhány, népszerűbb állatfajt jelentettek meg ilyen kreatív plakátokon – amik persze bejárták a világot utcai transzparensek és az internet segítségével -, de JJSmooth44 újragondolásában ezúttal már 22 ilyen képet tekinthetünk meg, köztük egészen hátborzongató módon nem egy olyat is, ami kivehetetlenül pixeles. Remélhetőleg a későbbiekben egyre több ilyen alkotással találkozhatunk majd a közösségi oldalakon, amik segítenek felhívni a figyelmet világunk legnagyobb problémáira.