Új szezon és új energia a megszokott minőségben. Szeptember és október fordulóját nagy lendülettel kezdi meg a tízéves szombathelyi Weöres Sándor Színház.
Mohácsi János rendezésében szeptember 29-én 18 órakor a Nagyszínpadon bemutatásra kerül Szép Ernő komédiája, a Vőlegény, ami a 1910-es évek Budapestjét tárja elénk. Ebben a világban mindenki jobb életre, azaz több pénzre vágyik. Így aztán a szereplők minden napja azzal telik, hogy a tisztesség és a szélhámosság határán egyensúlyoznak.
A kétszáz perces, három felvonásos darab bemutatóját követően pedig átadásra kerül a Holdbeli csónakos-díj, melyet a színház munkáját támogató szenátusnak köszönhetően évente – a színház születésnapján – egy színész és a technikai személyzet egy tagja veheti át. Emellett az színházat 2013 óta támogató Opel Szentgotthárd Kft. ahogyan eddig minden évadban, idén is felajánlja az Opel-díjat – két hétre szóló autóhasználat, tele tankkal, ajándékcsomag és oklevél. Arról, hogy ki veheti át ezúttal az elismerést, online szavazás dönt. (Minden kedves színházbarátot arra biztatunk, hogy vegyen részt az Opel-díj online szavazásán: járuljon hozzá ahhoz, hogy kedvencének elismerésben legyen része: SZAVAZZON ITT!)
A roham októberben sem fog csillapodni; a hónap első hetére a színház tizedik születésnapjának alkalmából kiállítást rendeznek, majd október hatodikán – hogy ne maradjunk friss darab nélkül – debütál Valló Péter rendezésében Mihail Ugarov: Oblom-off-ja. A korábban több fesztiválon rangos díjjal értékelt előadás Bajomi Nagy György címszereplésével I. A. Goncsarov Oblomov című regényének motívumai alapján készült Radnai Annamária fordításában.
„Alulírott pecsétemmel igazolom, hogy Ilja Oblomov minisztériumi titkár szívelzsírosodásban szenved, a szív bal kamrájának egyidejű megnagyobbodásával (hypertrophia cordis cum dilatatione ejus ventriculi sinistri), amely a beteg egészségét és életét veszélyes fejleményekkel fenyegeti, s e bajok feltehetőleg a mindennapi hivatalba járásból erednek. Épp ezért e beteges rohamok megismétlődésének és fokozásának megelőzésére fontosnak tartom, hogy Oblomov úr a hivatal látogatását átmenetileg beszüntesse, általában a szellemi foglalkozástól és mindennemű más tevékenységtől való tartózkodást írom elő neki.”
Az 1956-ban született Mihail Ugarov a XIX. századi orosz klasszikus, Ivan Alekszandrovics Goncsarov 1859-ben megjelent remekműve főhősének, a „felesleges ember” típusa legtökéletesebb ábrázolásának szuverén újraértelmezésével arra a reménytelen küzdelemre kívánja figyelmünket irányítani, amely kíméletlen, haszonelvű korunkban az eszményeihez és morális meggyőződéséhez ragaszkodó embert folytonos vereségre kárhoztatja.
Bemutató: 2017. október 6. 19 óra, Márkus Emília terem