90. Oscar-gála: A víz érintése lett a legjobb film, elmaradt a magyar siker

f21.hu 2018. Már. 5. 0 0

Bár nehézkesen indult az idei, 90. Oscar Díjátadó Gála a Dolby Színházban Los Angelesben, a folytatás elképesztő rohamtempót és eddig még soha nem látott rövidségű “műsoridőt” diktált. A hazai közvetítés kisebb csúszással kezdett a vörös szőnyegről, de szerencsére  a két órai kezdésre mi is beértük a nagyvilágot. (Az alábbiakban Szőnye Alexandra közvetítését olvashatjátok percről – percre)

01:00 

Meglepő tartózkodást mutatnak a sztárok az őket interjúvoló újságírókkal és riporterekkel szemben. A legtöbb híresség elzárkózott a nyilatkozatoktól. A másik meglepő tény, hogy a BAFTA és a Golden Globe díjátadóival  ellentétben már nem a fekete MeToo ruhákon volt a hangsúly, sokkal színesebb felhozatalt láthattunk.

02:00

Kezdődik a gála! A házigazda Jimmy Kimmel elindítja a rendezvényt: “Történelmet írunk” 

02:18

Kiosztják az első díjat!

Legjobb férfi mellékszereplő: Sam Rockwell (Három óriásplakát Ebbing határában) – Bár roppantul örültünk, nagy meglepetés nem volt az eredmény.

Jelöltek:

Willem Dafoe – Floridai álom 
Woody Harrelson – Három óriásplakát Ebbing határában
Richard Jenkins – A víz érintése 
Christopher Plummer – A világ összes pénze
Sam Rockwell – Három óriásplakát Ebbing határában 

02:26

Legjobb smink és haj: A legsötétebb óra – Már ekkor éreztük, hogy ez a gála jelentősen rövidebb lesz az eddigieknél, csak úgy darálják a díjakat.

Jelöltek:

A legsötétebb óra – Kazuhiro Cudzsi, David Malinowski és Lucy Sibbick
Az igazi csoda – Arjen Tuiten
Viktória királynő és Abdul – Daniel Phillips és Lou Sheppard

02:31

Legjobb jelmez: Fantomszál

Jelöltek:

A legsötétebb óra – Jacqueline Durran
A szépség és a szörnyeteg – Jacqueline Durran
A víz érintése – Luis Sequeira
Fantomszál – Mark Bridges
Viktória királynő és Abdul – Consolata Boyle

02:40

Legjobb dokumentumfilm: Icarus

Jelöltek:

Abacus: Small Enough to Jail – Steve James, Mark Mitten és Julie Goldman
Aleppo a végsőkig – Feras Fayyad, Kareem Abeed és Soren Steen Jespersen
Icarus – Bryan Fogel és Dan Cogan
Strong Island – Yance Ford és Joslyn Barnes
Visages villages – Agnes Varda, JR és Rosalie Varda

02:58

Legjobb hangvágás: Dunkirk

Jelöltek:

jelöltek:

A víz érintése – Nathan Robitaille és Nelson Ferreira
Csillagok háborúja VIII: Az utolsó Jedik – Matthew Wood és Ren Klyce
Dunkirk – Richard King és Alex Gibson
Nyomd, Bébi, nyomd – Julian Slater
Szárnyas fejvadász 2049 – Mark Mangini és Theo Green

03:00

Legjobb hangkeverés: Dunkirk

Jelöltek:

A víz érintése – Christian Cooke, Brad Zoern és Glen Gauthier
Csillagok háborúja VIII: Az utolsó Jedik – David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce és Stuart Wilson
Dunkirk – Mark Weingarten, Gregg Landaker és Gary A. Rizzo
Nyomd, Bébi, nyomd – Julian Slater, Tim Cavagin és Mary H. Ellis
Szárnyas fejvadász 2049 – Ron Bartlett, Doug Hemphill és Mac Ruth

03:10

Legjobb látvány: A víz érintése

Jelöltek:

A legsötétebb óra – látványtervező: Sarah Greenwood; díszlet: Katie Spencer
A szépség és a szörnyeteg – látványtervező: Sarah Greenwood; díszlet: Katie Spencer
A víz érintése – látványtervező: Paul Denham Austerberry; díszlet: Shane Vieau és Jeff Melvin
Dunkirk – látványtervező: Nathan Crowley; díszlet: Gary Fettis
Szárnyas fejvadász 2049 – látványtervező: Dennis Gassner; díszlet: Alessandra Querzola

03:24

Az egész ország (már aki ébren van) izgalomban, a legjobb idegen nyelvű film pedig…  A Fantastic Woman (Chile). Magyarország könnyekben, nem a Testről és lélekről viheti haza az Oscar-díjat.

03:29

Legjobb női mellékszereplő: Allison Janney (Én, Tonya)

Jelöltek:

Mary J. Blige – Mudbound mint Florence Jackson
Allison Janney – Én, Tonya mint LaVona Golden
Lesley Manville – Fantomszál mint Cyril Woodcock
Laurie Metcalf – Lady Bird mint Marion McPherson
Octavia Spencer – A víz érintése mint Zelda Fuller

03:38

Legjobb animációs rövidfilm: Dear Basketball

03:40

Legjobb animációs film: Coco

03:53

Legjobb vizuális effektek: Szárnyas fejvadász 2049

Jelöltek:

A galaxis őrzői vol. 2. – Christopher Townsend, Guy Williams, Jonathan Fawkner és Dan Sudick
A majmok bolygója: Háború – Joe Letteri, Daniel Barrett, Dan Lemmon és Joel Whist
Csillagok háborúja VIII: Az utolsó Jedik – Ben Morris, Mike Mulholland, Neal Scanlan és Chris Corbould
Kong: Koponya-sziget – Stephen Rosenbaum, Jeff White, Scott Benza és Mike Meinardus
Szárnyas fejvadász 2049 – John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert és Richard R. Hoover

03:56

Legjobb vágás: Dunkirk (az egyik legnagyobb meglepetés)

Jelöltek:

A víz érintése – Sidney Wolinsky
Dunkirk – Lee Smith
Én, Tonya – Tatiana S. Riegel
Három óriásplakát Ebbing határában – Jon Gregory
Nyomd, Bébi, nyomd – Paul Machliss és Jonathan Amos

04:12

Legjobb dokumentum rövidfilm: Heaven is a Traffic Jam on the 405

04:15

Legjobb rövidfilm: The Silent Child

 

04:32

Legjobb adaptált forgatókönyv: James Ivory (Szólíts a neveden!) – roppant megható köszönőbeszédével milliók szemébe csalt könnyeket.

Jelöltek:

Elit játszma – Aaron Sorkin (Molly Bloom Molly’s Game: From Hollywood’s Elite to Wall Street’s Billionaire Boys Club, My High-Stakes Adventure in the World of Underground Poker c. művei alapján)
Logan – Farkas – Scott Frank, James Mangold és Michael Green (James Mangold az X-Men képregények, Mark Miller Logan: Kíméletlen jövő című története, valamint az X-men filmsorozat karaktereinek felhasználásával írt története alapján)
Mudbound – Virgil Williams és Dee Rees (Hillary Jordan Mudbound című műve alapján)
Szólíts a neveden – James Ivory (Andre Aciman Szólíts a neveden című regénye alapján)
A katasztrófaművész – Scott Neustadter és Michael H. Weber (Greg Sestero és Tom Bissell The Disaster Artist című regénye alapján)

04:37

Legjobb eredeti forgatókönyv: Jordan Peele (Tűnj el!)

Jelöltek:

A víz érintése – forgatókönyvíró: Guillermo del Toro és Vanessa Taylor
Három óriásplakát Ebbing határában – forgatókönyvíró: Martin McDonagh
Lady Bird – forgatókönyvíró: Greta Gerwig
Rögtönzött szerelem – forgatókönyvíró: Emily V. Gordon és Kumail Nanjiani
Tűnj el! – forgatókönyvíró: Jordan Peele

04:48

Legjobb fényképezés: Roger Deakins (Szárnyas fejvadász 2049)

Jelöltek:

A legsötétebb óra – Bruno Delbonnel
A víz érintése – Dan Laustsen
Dunkirk – Hoyte van Hoytema
Mudbound – Rachel Morrison
Szárnyas fejvadász 2049 – Roger Deakins

04:59

Legjobb filmzene: Alexandre Desplat (A víz érintése)

Jelöltek:

A víz érintése – Alexandre Desplat
Csillagok háborúja VIII: Az utolsó Jedik – John Williams
Dunkirk – Hans Zimmer
Fantomszál – Jonny Greenwood
Három óriásplakát Ebbing határában – Carter Burwell

05:02

Legjobb betétdal: Remember Me (Coco)

05:14

Legjobb rendező: Guillermo Del Toro (A víz érintése) – de kicsivel

Jelöltek:

Paul Thomas Anderson – Fantomszál
Guillermo del Toro – A víz érintése
Greta Gerwig – Lady Bird
Christopher Nolan – Dunkirk
Jordan Peele – Tűnj el!

05:25

Legjobb férfi főszereplő: Gary Oldman (A legsötétebb óra)

Jelöltek:

Timothée Chalamet – Szólíts a neveden mint Elio Perlman
Daniel Day-Lewis – Fantomszál mint Reynolds Woodcock
Daniel Kaluuya – Tűnj el! mint Chris Washington
Gary Oldman – A legsötétebb óra mint Winston Churchill
Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq. mint Roman J. Israel

05:33

Legjobb női főszereplő: Frances McDormand (Három óriásplakát Ebbing határában)

Jelöltek:

Sally Hawkins – A víz érintése mint Elisa Esposito
Frances McDormand – Három óriásplakát Ebbing határábanmint Mildred Hayes
Margot Robbie – Én, Tonya mint Tonya Harding
Saoirse Ronan – Lady Bird mint Christine „Lady Bird” McPherson
Meryl Streep – A Pentagon titkai mint Katharine Graham

05:45

Legjobb film: A víz érintése

jelöltek:

A legsötétebb óra – Tim Bevan, Eric Fellner, Lisa Bruce, Anthony McCarten és Douglas Urbanski
A Pentagon titkai – Amy Pascal, Steven Spielberg és Kristie Macosko Krieger
A víz érintése – Guillermo del Toro és J. Miles Dale
Dunkirk – Emma Thomas és Christopher Nolan
Fantomszál – Joanne Sellar, Paul Thomas Anderson, Megan Ellison és Daniel Lupi
Három óriásplakát Ebbing határában – Graham Broadbent, Pete Czernin és Martin McDonagh
Lady Bird – Scott Rudin, Eli Bush és Evelyn O’Neill
Szólíts a neveden – Peter Spears, Luca Guadagnino, Emilie Georges és Marco Morabito
Tűnj el! – Sean McKittrick, Jason Blum, Edward H. Hamm Jr. és Jordan Peele.

 

Tags: 90. Oscar-díj, Oscar-díj Categories: POPKULT
Related Posts