Kihirdették a 90. Oscar-gála jelöltjeit – Egy magyar film is köztük van

Vincze Bence 2018. jan. 23. 0 0

Nagyjából két órával ezelőtt Tiffany Haddish és Andy Serkis bejelentették az idei, 90. Oscar-gála jelöltjeit a Samuel Goldwyn Theaterben, akik majd a márciusban megrendezett eseményen izgulhatnak az aranyszobrocskáért. A legtöbb jelölést A víz érintése kapta, az-az 12-t, de többek között mi is szoríthatunk majd, hiszen hazánk ismét büszkén képviselteti magát a Legjobb idegen nyelvű film kategóriájában Enyedi Ildikó Testről és lélekről című filmjével. 

Legjobb rendező

  • Paul Thomas Anderson (Fantomszál)
  • Guillermo del Toro (A víz érintése)
  • Greta Gerwig (Lady Bird)
  • Christopher Nolan (Dunkirk)
  • Jordan Peele (Tűnj el!)

Legjobb férfi főszereplő

  • Timothee Chalamet (Szólíts a neveden)
  • Daniel Day-Lewis (Fantomszál)
  • Daniel Kaluuya (Tűnj el!)
  • Gary Oldman (A legsötétebb óra)
  • Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.)

Legjobb női főszereplő

  • Sally Hawkins (A víz érintése)
  • Frances McDormand (Három óriásplakát Ebbing határában)
  • Margot Robbie (Én, Tonya)
  • Saoirse Ronan (Lady Bird)
  • Meryl Streep (A Pentagon titkai)

Legjobb férfi mellékszereplő

  • Willem Dafoe (Floridai álom)
  • Woody Harrelson (Három óriásplakát Ebbing határában)
  • Richard Jenkins (A víz érintése)
  • Christopher Plummer (A világ összes pénze)
  • Sam Rockwell (Három óriásplakát Ebbing határában)

Legjobb női mellékszereplő

  • Mary J. Blige (Mudbound)
  • Allison Janney (Én, Tonya)
  • Lesley Manville (Fantomszál)
  • Laurie Metcalf (Lady Bird)
  • Octavia Spencer (A víz érintése)

Legjobb eredeti forgatókönyv

  • Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani (The Big Sick)
  • Jordan Peele (Tűnj el!)
  • Greta Gerwig (Lady Bird)
  • Guillermo del Toro & Vanessa Taylor (A víz érintése)
  • Martin McDonagh (Három óriásplakát Ebbing határában)

Legjobb adaptált forgatókönyv

  • James Ivory (Szólíts a neveden)
  • Scott Neustadter & Michael H. Weber (The Disaster Artist )
  • Logan
  • Aaron Sorkin (Elit játszma)
  • Dee Rees & Virgil Williams (Mudbound)

Legjobb operatőr

  • Roger Deakins (Szárnyas fejvadász 2049)
  • Bruno Delbonnel (A legsötétebb óra)
  • Hoyte van Hoytema (Dunkirk)
  • Rachel Morrison (Mudbound)
  • Dan Laustsen (A víz érintése)

Legjobb idegen nyelvű (nem angol) film

  • TESTRŐL ÉS LÉLEKRŐL (MAGYAR)
  • Una mujer fantástica (chilei)
  • A négyzet (svéd)
  • The Insult (libanoni)
  • Szeretet nélkül (orosz)

Legjobb vágás:

  • Dunkirk (Lee Smith)
  • Én, Tonya (Tatiana S. Riegel)
  • Három óriásplakát Ebbing határában (Jon Gregory)
  • Nyomd, bébi, nyomd! (Paul Machliss and Jonathan Amos)
  • A víz érintése (Sidney Wolinsky)

Legjobb látványtervezés:

  • Dunkirk
  • Legsötétebb óra
  • Szárnyas fejvadász 2049
  • A szépség és a szörnyeteg
  • A víz érintése

Legjobb betétdal:

  • Coco – Remember Me
  • A legnagyobb showman – This is Me
  • Marshall – Stand Up for Something
  • Mudbound – Mighty River
  • Szólíts a neveden! – The Mystery of Love

Legjobb hang

  • Dunkirk
  • Nyomd, bébi, nyomd!
  • Szárnyas fejvadász 2049
  • Az utolsó Jedik
  • A víz érintése

Legjobb hangvágás:

  • Dunkirk
  • Nyomd, bébi, nyomd!
  • Szárnyas fejvadász 2049
  • Az utolsó Jedik
  • A víz érintése

Legjobb képi effektus:

  • A galaxis őrzői 2
  • Kong: Koponya sziget
  • Majmok bolygója – Háború
  • Szárnyas fejvadász 2049
  • Az utolsó Jedik

Legjobb kosztümterv:

  • Fantomszál
  • Legsötétebb óra
  • A szépség és a szörnyeteg
  • A víz érintése
  • Viktória királynő és Abdul

Legjobb eredeti filmzene:

  • Dunkirk
  • Fantomszál
  • Három óriásplakát Ebbing határában
  • Az utolsó Jedik
  • A víz érintése

Legjobb smink:

  • Legsötétebb óra
  • Az igazi csoda
  • Viktória királynő és Abdul

Legjobb dokumentumfilm:

  • Abacus
  • Icarus
  • Last Men in Aleppo
  • Strong Island
  • Visages Villages

Legjobb animációs film:

  • Bébi úr
  • The Breadwinner – A kenyérkereső
  • Coco
  • Ferdinand
  • Loving Vincent

Legjobb rövid animációs film:

  • Dear Basketball
  • Garden Party
  • Lou
  • Negative Space
  • Revolting Rhymes

Legjobb rövidfilm:

  • DeKalb Elementary
  • The Eleven O’Clock
  • My Nephew Emmett
  • The Silent Child
  • Watu Wote

 

Tags: film, magyar film, Oscar-díj, Oscar-gála Categories: FILM
Related Posts